System dualny Przełamywanie barier w mówieniu

Raz w tygodniu zajęcia z polskim lektorem i raz z lektorem anglojęzycznym (native speakerem). System dualny ma na celu przełamywanie barier w mówieniu i dotyczy wszystkich rodzajów kursów, również dla dzieci od 5 roku życia.

Lektor polski koncentruje się głównie na gramatyce oraz czytaniu i pisaniu. Wprowadza słownictwo, zwroty oraz temat, który będzie wykorzystane przez uczniów podczas dyskusji z Native Speakerem.

Zajęcia z lektorami anglojęzycznym dają możliwość w sposób naturalny nabycia płynności i śmiałości mówienia w języku obcym. Dzięki zajęciom z native speakerem uczniowie są „zanurzeni” w języku i kulturze angielskiej.

Muzyka i ruch Wprowadzanie słownictwa

Wykorzystujemy nagrania dźwiękowe (audiobooki, dialogi, piosenki itp.) oraz filmiki w celu uatrakcyjnienia zajęć. Naszym ulubionym narzędziem są zajęcia z wykorzystaniem piosenek, które  po odsłuchaniu i wywodzeniu słownictwa – kończą się wspólnym odśpiewaniem piosenki, co powoduje, że całe wyrażania i zwroty utrwalają się w pamięci w sposób bardzo przyjemny i niezauważalny dla ucznia.  Często muzykę łączymy z ruchem co jeszcze bardziej wzmacnia zapamiętywanie – metoda reagowania całym ciałem. Wykorzystujemy również bajkoterapię, dzięki której uczeń osłuchuje się z językiem, uczy się poprawnej wymowy, słownictwa i wyrażeń. Dodatkowo bajki i baśnie zaprezentowane w ciekawy sposób pobudzają wyobraźnie i kreatywność dzieci.

Innowacje Nie pozostajemy w tyle

Jesteśmy na bieżąco z innowacyjnymi metodami, technologiami związanymi z nauczaniem języków obcych i wprowadzamy je na naszych zajęciach. Korzystamy z aplikacji dzięki którym uczniowie poza naszą szkołą mogą utrwalać słownictwo, struktury i wymowę.

Gry i zabawy Podręcznik to nie wszystko

Nauka języków obcych z przyjemnością i przez zabawę, w trakcie której prezentacja struktur gramatycznych i słownictwa odbywa się mimochodem. Gry językowe są dobrane do tematu zajęć i poziomu uczniów. Mają na celu zmotywować ucznia do naturalnej interakcji, utrwalenia poznanego słownictwa i struktur gramatycznych. Nasze nauczanie wychodzi poza ramy podręcznika. Bogate zasoby materiałów oraz gier językowych urozmaicają i wzbogacają zajęcia.

Drama Odgrywanie ról

Udział w przedstawieniach teatralnych i odgrywanie scenek prowokuje do  powtarzania i zapamiętywania wyrażeń w języku obcym. Stymuluje ucznia do nauki poprawnej wymowy oraz rozwija jego umiejętności komunikacyjne.

Ambitne materiały Wysoki poziom nauczania

Wybieramy atrakcyjne dla uczniów podręczniki na wysokim poziomie merytorycznym. Nasze materiały, podręczniki wychodzą poza ramy podstawy programowej w szkole oraz przygotowują do egzaminów Cambridge. Wprowadzamy więcej struktur, słownictwa oraz dajemy możliwość używania języka w praktyce.

Weryfikacja wiedzy Efektywność nauki

Zależy nam na rzetelnej i systematycznej nauce dlatego weryfikujemy wiedzę poprzez systematyczne quizy (kartkówki ze słówek), testy oraz prace domowe. Dla usystematyzowania wiedzy słuchaczy do każdej grupy prowadzony jest skrupulatny dziennik, w którym obok frekwencji na zajęciach i tematów poszczególnych lekcji rejestrowane są wyniki z testów.

Kontakt